Radek Mikuláš PICTOART
Jsem fotograf Radek Mikuláš a několik let se živím hlavně reportážní, ateliérovou, portrétní a produktovou fotografií.

Před pár lety jsem začal klientům jako výstup z focení nabízet také obrazy, které by si mohli doma pověsit na stěnu.

Tehdy jsem vyzkoušel několik největších pražských firem, které tiskly nebo vyvolávaly velkoformátové fotky. Ne vždy jsem byl spokojen. Jsou mezi nimi firmy, které se soustředí na nízkou cenu (jistě je všichni znáte), kvalita takových obrazů je však ve výsledku mizerná. Materiály nabízejí nekvalitní, prostě nic, co by si moje fotky zasloužily. Zkoušel jsem také malé ale vyhlášené tiskaře a ty co tvoří zvětšeniny osvitem. Kvalita materiálů a výstupů byla lepší, ale proces, který jsem pokaždé musel podstupovat, a ty chyby ke kterým docházelo, mi ztěžovaly život. Jednou to bylo špatně převzorkované rozlišení, jehož výsledkem byly kostičky na všech hranách, jindy šedá místo bílého pozadí. V každém případě bylo těžké tyto výrobce donutit aby uznali chybu a dodali kvalitní tisk.

Začal jsem tedy přemýšlet o tom, že bych si raději tisknul obrazy sám a právě v té době jsem se setkal se zástupcem firmy Fomei, která u nás zastupuje značku EPSON. A zjistil jsem, že tisky jdou dělat dobře. A že existují firmy s produkty, které zajímá i kvalita.

Dalším aspektem bylo, že když máte hotový velkoformátový tisk, musíte ještě hledat někoho, kdo vám fotku zarámuje, zalaminuje, nakašíruje nebo napne plátno.

Od toho již byl jen krok k rozhodnutí, že zkusím trhu nabídnout něco co tu tehdy chybělo a to je komplexní internetový obchod, na jehož produkty se může každý spolehnout. Každý může mít krásný velký kvalitní obraz z těch nejlepších archivních materiálů, aniž by musel opustit teplo domova. Stačí si vybrat motiv (nebo nahrát vlastní fotku) a hotový obraz vám do týdne přijde domů.

Jsem tedy ten, který stojí za obrazy se značkou PICTOART a osobně ručí za jejich kvalitu. Od začátku jsem celý proces objednávky a výroby obrazu koncipoval s ohledem na kvalitu. Protože obraz je věc, na kterou se budete dívat doma nebo v práci každý den, po mnoho let. Často i generací.

Každý obraz, každá objednávka je jedinečná a tak k ní také přistupujeme. Všechna obrazová data a fotografie, jsou pečlivě kontrolována, a pokud máme pocit, že mají například příliš malé rozlišení nebo je potřeba je barevně doladit, vždy zákazníka kontaktujeme s odsouhlasením úprav. Vaše spokojenost je totiž náš úspěch. A velké procento vracejících se zákazníků nám to potvrzuje.

Záruku kvality dávám a za  obrazy tedy stojím já, Radek Mikuláš. Neváhejte se na mě kdykoliv obrátit, s jakýmkoliv dotazem týkajícím se našich obrazů.

 Kontakt