Alice Hrubá
Portrétní fotografka

Alice Hrubá je úspěšná portrétní fotografka s vlastním ateliérem v Praze Bubenči. Sama o sobě říká, že fotí, protože vidí, protože cítí. Baví ji fotit portréty, rodiny, děti, ženy… Alice má střešní ateliér,  ale skvěle fotí také v přírodě. Nudí ji jednostrannost, vyhledává energii, opravdovost a jedinečnost. U Pictoartu Alice tiskne dlouho, chodila ještě do naší malé provozovny na Vinohrady a nyní ráda jezdí do City Parku Hostivař.  Považujeme ji již za osobní přítelkyni. Je radost s ní spolupracovat. Má vždy dobrou náladu a srší energií. A dělá nádherné fotky. Více o ní se dočtete zde: www.alicehruba.cz

 • PICTOART: Poslední dva roky byly velmi těžké pro umělce – malíře, výtvarníky, kurátory i fotografy, ale i pro tiskárny a rámařství, většina velkých akcí se rušila, byly omezené počty návštěv na výstavách a lidé seděli většinou spíše doma. Jak jste tuto obtížnou dobu zvládla a co bylo nejtěžší nebo naopak vás někam posunulo v tvorbě či jinak?
  Pár měsíců po vypuknutí pandemie jsem se odstřihla od zpráv a sociálních medií. Tančíce mezi dětičkami, školou, prádlem, žrádlem a sem tam zakázkami jsem si dopřávala vysněné (teď již mohu říci) 2 roky prázdnin a ponořila se do tvorby a hromady restů. Nebudu popírat, že nás to neobrátilo na nějaký čas naruby. Ale zas na druhou stranu – náš životní styl je díky sailingu, surfování a fotografování spíš mimo hlavní proud, tak jsem život kolem pozorovala spíše jako jeden velký Babylón. Naučilo mě to více mířit na cíl. Dělat věci né jak se mají dělat, ale jak je chci dělat já. Být, Tvořit. Užívat si to. S láskou. Amen 🙂
 • PICTOART: Na jakém projektu aktuálně pracujete?
  Změnila jsem místo působení z maličkého prostoru na velký. Je to opět střešní ateliér, daylightový prostor a o pár schodů níž i zábleskové studio. Sny se proměnily v realitu a ty obrazy, co jsem nosila léta v hlavě se realizují. Neskutečně mě to těší. Úplně se tetelím.
 • PICTOART: Mohu se zeptat, jak spolupráce s Pictoartem/Pictoprintem začala? Kde a jak jste se o nás dozvěděla?
  Byla to náhoda, seděla jsem vedle Radka Mikuláše na jednom workshopu a on mi ukázal různé realizace tisků, co dělá. Zcela jsem se zamilovala do FineArt výstupu. To už je ale dávno…
 • PICTOART: Jaké produkty u nás nejčastěji nakupujete a jak je využíváte?
  Miluji jemný sametový FineArt výstup utopený v kontrastu. Zamilovali si ho i moji klienti. Tisknu jim u Pictoartu nejen fotky do ruky, ale i obrazy a velkoformátové fotky.
 • PICTOART: Je něco, co vám jinde třeba nenabídli a u Pictoartu/Pictoprintu jste to našla?
  Ano, je to právě lidský přístup a péče. Také čas. My tvůrci si někdy nejsme jisti a finální dílo ladíme a to krapet trvá. V Picotartu/Pictoprintu mě nikdy neškolili, jak malou holku a vždy byl výsledek perfektní. Oni jsou profíci, já jsem profík a dohromady to funguje skvěle.
 • PICTOART: Kdybyste mohla, doporučila byste naši společnost dalším umělcům?
  Picotart/Pictoprint můžu vřele doporučit nejen jako tiskárnu, která má obrovskou škálu služeb a potenciál, ale hlavně pro jejich řemeslo a tým. Je to vždy dialog a není omezený. Můžete si sjednat schůzku, rezervovat si čas pro plánování realizace a doladění všeho potřebného. Když jsem v dílně a procházím mezi zakázkami jiných tvůrců, jsem v sedmém nebi, ten provoz, ořezky na zemi a ta vůně. Vidím, že nejsem jediná. Je to radost. Fotka patří na zeď!
 • PICTOART: Moc děkujeme za rozhovor i milá slova na naši adresu a těšíme se na další spolupráci!

Profesní web:
https://www.alicehruba.cz

Sociální sítě:
https://www.facebook.com/alice.hruba
https://www.instagram.com/alicehrubaportraits/

©Tereza Boehmová

 

 

Naši spokojení zákazníci mluví o spolupráci s PICTOARTem

Přečtěte si všechna doporučení