František Školník
Správce díla Jiřího Školníka

František Školník je synem českého malíře, grafika a ilustrátora Jiřího Školníka (1944-2015) a rozhodl se otcův odkaz a díla zpřistupnit světu. Na webu http://www.skolnik.art/pribeh si můžete přečíst celý příběh a okolnosti, které syna Františka přivedly na nápad věnovat se výrobě otcových reprodukcí obrazů tak, aby se mohla širší skupina zájemců potěšit skvělým obrazem od reálného autora. „Popravdě řečeno mi až šest let po tátově smrti začalo docházet, kdo byl ve svém profesním světě vlastně zač, jak to všechno myslel, jaké poklady po sobě zanechal a také jsem začal objevovat, jak byl ve své době uznávaným a žádaným. Bohužel o sobě později málo mluvil a s příchodem rodiny už pro něj jeho tvorba přestala být prioritou. Byl neskutečně plodný člověk a pracoval nejen pro významné klienty, ale i s významnými kolegy z oboru, mezi které i sám patřil.“ V Pictoartu jsme rádi, že si pan Školník mladší s důvěrou vybral právě nás a svěřil nám výrobu těchto vzácných děl, které – jak sám František říká – zrají v čase jako víno.

 • PICTOART: Poslední dva roky byly velmi těžké pro umělce – malíře, výtvarníky, kurátory i fotografy, ale i pro tiskárny a rámařství, většina velkých akcí se rušila, byly omezené počty návštěv na výstavách a lidé seděli většinou spíše doma. Jak jste tuto obtížnou dobu zvládl a co bylo nejtěžší nebo naopak vás někam posunulo v tvorbě či jinak?
  Tohle období bylo bezpochyby pro všechny náročné. I pro mne, ale nemohu ho tak úplně soudit z pohledu na který se ptáte, protože na jaře 2021 se myšlenka výroby reprodukcí obrazů mého otce Jiřího Školníka pod značkou Školník.Art začala teprve rodit. Takže možná to pro mně bylo naopak v tomto směru období, kdy jsem měl pocit, že nemusím na nic spěchat a vše můžu tvořit volným tempem a netlačit na pilu.
 • PICTOART: Na jakém projektu aktuálně pracujete?
  Nejbližší akce, která mne čeká, je výstava v pražském muzeu Enigma Salvadora Dalího. Vernisáž proběhne 27.5 v den, kdy by měl táta (autor) sedmdesáté osmé narozeniny.
 • PICTOART: Mohu se zeptat, jak spolupráce s Pictoartem/Pictoprintem začala? Kde a jak jste se o nás dozvěděl?
  Úplnou náhodou, kdy jsem hledal tiskárnu na vytištění první reprodukce obrazu jako dárek k narozeninám pro mého kamaráda. Když jsem pak viděl, jaké kvality je v rámci tisku možné dosáhnout, tak už jsem nikam jinam ani nešel a tiskneme výhradně v Pictoartu.
 • PICTOART: Jaké produkty u nás nejčastěji nakupujete a jak je využíváte?
  Tisk všech tří variant reprodukcí, které máme v nabídce. A to je tedy limitovaná edice, tisk na plátno a tisk nelimitované reprodukce k zarámování.
 • PICTOART: Je něco, co vám jinde třeba nenabídli a u Pictoartu/Pictoprintu jste to našel?
  Absolutní klid a žádné pochybnosti nebo obavy, jestli bude výsledek dokonalý.
 • PICTOART: Kdybyste mohl, doporučil byste naši společnost dalším umělcům a proč?
  To je jednoduché. Reprodukce uměleckého díla musí být dokonalá. A přesně takové tisky z dílny Pictoartu vycházejí. Všude říkám, že reprodukce Školník.Art jsou spojením uměleckého díla s uměním tisku. 
 • PICTOART: Moc děkujeme za rozhovor i milá slova na naši adresu a těšíme se na další spolupráci!

Více informací najdete zde:
www.skolnik.art

Můžete ho sledovat také na sociálních sítích:
https://www.instagram.com/skolnik.art/
https://www.facebook.com/skolnik.art

 

© Tereza Boehmová

Naši spokojení zákazníci mluví o spolupráci s PICTOARTem

Přečtěte si všechna doporučení