Lucie Svoboda
Malířka

Lucie Svoboda je úspěšná umělkyně, malířka, která se narodila v Liberci a vystudovala Uměleckou školu sklářskou v Železném Brodě. Po studiích následovala pauza a hledání místě ve společnosti a zařazení se do „pracovního systému“ na dlouhých 26 let, než se osvobodila a začala dělat jen to, co ji opravdu naplňuje – malířská tvorba. Malování je pro ni potravou a vášní, přísunem energie a meditací, někdy i vnitřním svárem a vyplutím kamsi do neznáma v myšlenkách, které se hromadí, intuitivním projev, bez plánování a omezování. Více o její tvorbě i životních postojích si můžete přečíst na jejím webu: https://www.luciesvoboda.com/cs/

 • PICTOART: Poslední dva roky byly velmi těžké pro umělce – malíře, výtvarníky, kurátory i fotografy, ale i pro tiskárny a rámařství, většina velkých akcí se rušila, byly omezené počty návštěv na výstavách a lidé seděli většinou spíše doma. Jak jste tuto obtížnou dobu zvládla a co bylo nejtěžší nebo naopak vás někam posunulo v tvorbě či jinak?
  Asi mě spíše zasáhlo to dění kolem obecně. Já osobně si nemůžu stěžovat, protože, žiju v přírodě a nic se mě téměř nedotýkalo. Vadilo mi, jakým způsobem na nás média valila hektolitry strachu a jak to podrývalo psychiku lidí, to mě mrzelo. Nicméně pro mě to byly dva roky dynamického vývoje v tvorbě a také po finanční stránce byly velmi úspěšné.
 • PICTOART: Na jakém projektu aktuálně pracujete?
  Teď zrovna se věnuji několika zakázkám pro sběratele v USA a zde v Čechách.
 • PICTOART: Mohu se zeptat, jak spolupráce s Pictoartem/Pictoprintem začala? Kde a jak jste se o nás dozvěděla?
  Za tuto spolupráci vděčím partnerovi, který asi před cca 6 lety našel PICTOART jako možnost pro tisk mých obrazů na plátno. Zaujala nás možnost vytváření ekonomičtější varianty pro lidi, kteří si originál nemohou dovolit, anebo byl jejich oblíbený obraz již prodán a tak si pořídí alespoň kopii – Autorskou reprodukci.
 • PICTOART: Jaké produkty u nás nejčastěji nakupujete a jak je využíváte?
  Nejčastěji právě tisk na plátno, dále pak rámování dekorativními rámy, napínání mých pomalovaných pláten na rám, reklamních tisky –  jako jsou například dárky pro klienty a kartičky, které používám na výstavách.
 • PICTOART: Je něco, co vám jinde třeba nenabídli a u Pictoartu/Pictoprintu jste to našla?
  Já hlavně od začátku v Pictoartu nacházím oporu a nalezení řešení pro cokoliv, co si vymyslím – ve spojení s tiskem, výtvarnou činností, balením obrazů. Je toho vážně spousta, nemohla jsem narazit na lepšího „parťáka“.
 • PICTOART: Kdybyste mohla, doporučila byste naši společnost dalším umělcům?
  Absolutně ano!! Doporučuji právě pro tu rozmanitost a komplexnost, loajalitu, ale předně mega ultra kvalitu, ta je prostě vynikající!
 • PICTOART: Moc děkujeme za rozhovor i milá slova na naši adresu a těšíme se na další spolupráci!

Profesní web:
https://www.luciesvoboda.com/

Sociální sítě:
https://www.facebook.com/luci.freedom
https://www.instagram.com/lucie_svoboda_art

 

©Tereza Boehmová

 

 

Naši spokojení zákazníci mluví o spolupráci s PICTOARTem

Přečtěte si všechna doporučení