Marek Boguszak
Fotograf, držitel mezinárodních ocenění

Jedním z našich velmi vážených klientů a zároveň za léta spolupráce i osobním přítelem se stal také mezinárodně uznávaný fotograf Marek Boguszak, který vystavuje po celém světě. Je nám opravdu ctí pro něj tisknout a připravovat jeho výstavy. Na jeho webu https://www.marekboguszakphotography.com se dočtete, že se narodil v Praze v České republice, kde žije. Fotografování bylo jeho velkou vášní již od jeho pozdních teenagerských let. První fotoaparát dostal ve dvanácti letech, kdy začal experimentovat s fotografií. Začal černobílou fotografií se zaměřením na českou krajinu. Inspiraci hledal v přírodě a u dalších fotografů jako Josef Sudek, Ansel Adams, Alfred Stieglitz.

Získal několik ocenění a čestných uznání od TIFA, APA, IPA, Prix de le Photographie, Paris, FAPA a má za sebou několik samostatných i skupinových výstav v Londýně, Praze, Monaku, Curychu a Miláně.

Více o něm si můžete přečíst zde: https://www.marekboguszakphotography.com

 • PICTOART: Poslední dva roky byly velmi těžké pro umělce – malíře, výtvarníky, kurátory i fotografy, ale i pro tiskárny a rámařství, většina velkých akcí se rušila, byly omezené počty návštěv na výstavách a lidé seděli většinou spíše doma. Jak jste tuto obtížnou dobu zvládl a co bylo nejtěžší nebo naopak vás někam posunulo v tvorbě či jinak?
  Rozhodně to nebylo lehké, ale na druhé straně mi dva roky covidových omezení umožnila rozvinout zcela novou práci a techniku v oblasti abstraktní fotografie.
 • PICTOART: Na jakém projektu aktuálně pracujete?
  Momentálně jsou to Metamorfózy písečných dun.
 • PICTOART: Mohu se zeptat, jak spolupráce s Pictoartem/Pictoprintem začala? Kde a jak jste se o nás dozvěděl?
  S Radkem Mikulášem, ředitelem Pictoartu, spolupracuji tuším už 7 let. Když jsem se vrátil aktivně k fotografii a hledal jsem partnera pro tisky, našel jsem Pictoart a Radek mi dal spoustu cenných rad a tak si získal moji důvěru.
 • PICTOART: Jaké produkty u nás nejčastěji nakupujete a jak je využíváte?
  V Pictoprintu dělám všechno – velkoformátové tisky, rámování, instalace výstav, zásilky do zahraničí.
 • PICTOART: Je něco, co vám jinde třeba nenabídli a u Pictoartu/Pictoprintu jste to našel?
  To, že všechno řeším přímo s Radkem a jeho kolegy a dostanu zde vždy prvotřídní péči, je jedna z obrovských předností Pictoprintu.
 • PICTOART: Kdybyste mohl, doporučil byste naši společnost dalším umělcům?
  Pictoprint vřele doporučuji. Vše je ve špičkové kvalitě, mohu se na ně plně spolehnout. Radkova firma je mimořádně otevřená k experimentům.  Jsou nadšení pro nové netradiční úlohy a rádi připravují a testují úplně nová řešení. Je opravdu radost s Pictoartem spolupracovat. Proto jsem si také nedávno na instagramu vynutil hashtag u Pictoartu #velmispokojenyzakaznik namísto obyčejnějšího #spokojenyzakaznik :-).
 • PICTOART: Moc děkujeme za rozhovor i milá slova na naši adresu a těšíme se na další spolupráci!

Profesní web:
https://www.marekboguszakphotography.com

Sociální sítě:

https://www.instagram.com/m_m_boguszak/

 

©Tereza Boehmová

Naši spokojení zákazníci mluví o spolupráci s PICTOARTem

Přečtěte si všechna doporučení