Michal Fic
Fotograf a kameraman

Michal Fic je zkušený profesionální pražský fotograf, který se rád kouká na svět hledáčkem fotoaparátu. Na jeho profesním webu www.vasfotograf.com o sobě říká: „Čas strávený procházkou s fotoaparátem mě naplňuje a vytrhává ze všedních starostí běžných dní. Rád fotím architekturu, portrét, ale i reportážní fotografii či svatbu. Každé takové focení nebo i natáčení je jiné a to mě baví. Stejně tak, když se dostanu na zajímavá místa, mezi zajímavé lidi, užiji si jejich společnosti.“ Pokud hledáte pro svůj projekt fotografa/kameramana s kreativním a osobitým přístupem, určitě Michala kontaktujte. Budete spokojeni s jeho energií při práci i s výsledkem.

 • PICTOART: Poslední dva roky byly velmi těžké pro umělce – malíře, výtvarníky, kurátory i fotografy, ale i pro tiskárny a rámařství, většina velkých akcí se rušila, byly omezené počty návštěv na výstavách a lidé seděli většinou spíše doma. Jak jste tuto obtížnou dobu zvládl a co bylo nejtěžší nebo naopak vás někam posunulo v tvorbě či jinak?
  Je to pravda. Doba nám poslední dva roky nepřeje, ale člověk se musí přizpůsobovat aktuální situaci. Místo realizace svatebních fotografií či reportážních akcí jsme se pustili do tvorby video kurzů a zajišťování online výuky. To co to té doby nebylo možné z důvodu předsudků v této oblasti vzdělávání se stalo během pár měsíců nezbytnou součástí našeho fungovaní. Ať už ve školách, tak i na pracovištích. Takže je třeba na všem zlém hledat to dobré.
 • PICTOART: Na jakém projektu aktuálně pracujete?
  Projektů je v mém harmonogramu vždy více, nicméně stávající plnění je podmíněno mému aktuálnímu zdravotnímu stavu. V prosinci jsem si zlomil na náledí kotník a tím pádem v tuto chvíli nejsledovanějším projektem je návrat k normálnímu stavu. 🙂 Myslím, že toto přání má většina z nás. Takže věřím a doufám v brzké uzdravení a možnost opět vyrazit do ulic na lov fotografií Prahy anebo svatební skotačení či jiné fotoakce. Ale abych neodbočoval od otázky, zvažujeme s kolegy realizaci výstavy fotografií Prahy, hledáme další klienty pro naše digitální studio Learn. Chystáme další atraktivní rozhovory s odborníky s oblasti vzdělávání a jsme samozřejmě otevření všem výzvám, které přicházejí. Tak uvidíme co nám rok 2022 přinese. Snad to bude konečně něco pozitivního.
 • PICTOART: Mohu se zeptat, jak spolupráce s Pictoartem/Pictoprintem začala? Kde a jak jste se o nás dozvěděl?
  No, tak to jste mě Terezo dostala, nemohu si vzpomenout, jak jsem se u vás na Vinohradech – v původní provozovně Pictoartu – ocitl. Jestli mi Radek nabídl spolupráci při oslovování autorů anebo jsem jen hledal firmu, kde by mi vyrobili kvalitní fotoobrazy pro mé klienty. Každopádně je to už celá věčnost. Společně s Radkem jsme spolu již několik projektů tvořili. Ať už to byla produktová videa či Miniart. Těch příběhů je víc. Ale s Miniartem to asi začalo. Hledal jsem něco, co by bylo skladné a na co by bylo možné tisknou pražské motivy. Obrázky, které se snadno vejdou do kufru a mohou cestovat za těmi, které mají potěšit anebo jen být památkou. A to se myslím povedlo. Dnes už nezůstává jen u motivů Prahy, ale přidávají se i rodinné motivy. Důležité je, že vzpomínky takto zůstávají na očích. Miniart je můj oblíbený produkt z vaší nabídky.
 • PICTOART: Jaké produkty u nás nejčastěji nakupujete a jak je využíváte?
  Jsou to převážně fotoobrazy, fotografie, ale řešime i instalaci polepů u nás ve studiu. Rád spolupracuji se schopnými lidmi, kteří přijímají výzvy jako já a pokud se podaří navázat bližší vztah, je pak spolupráce i radostí a každý další projekt odměnou. Nám se to s Radkem Mikulášem podařilo a já jsem za to rád. Proto mne potěšilo, když mi popisoval plány na rozvoj firmy, nové prostory a jeho nadšení pro věc z něj sálalo. Dnes tu stojím v krásném showroomu, anebo se procházím v zázemí a tleskám. Je důležité mít sny a snažit si je plnit. Mám radost z vašeho podnikání a držím vám palce, protože dle mého, každý kdo se snaží si zaslouží odměnu v podobě úspěchu.
 • PICTOART: Je něco, co vám jinde třeba nenabídli a u Pictoartu/Pictoprintu jste to našel?
  Myslím, že jsem na tuto otázku již odpověděl v mé předešlé odpovědi. Důležitý je pro mne osobní kontakt. Trochu té lidskosti, která je v dnešní době tak vzácná. Být si blízko a umět si naslouchat. A všechno to zde v Pictoartu dostávám. Společně s Radkem vždy najdeme to nejlepší řešení pro výsledný produkt a hlavně kvalitně, protože kvalita je pro nás důležitá.
 • PICTOART: Kdybyste mohl, doporučil byste naši společnost dalším umělcům?
  Pictoart samozřejmně všem doporučuji a i nadále doporučovat budu. Pokud chcete kvalitu za rozumnou cenu v kombinaci s osobním přístupem a příjemným prostředím, máte jen jednu volbu – Pictoart.
 • PICTOART: Moc děkujeme za rozhovor i milá slova na naši adresu a těšíme se na další spolupráci!

Více informací o tomto velmi zajímavém fotografovi najdete zde:
https://vasfotograf.com

Můžete ho sledovat také na sociálních sítích:
https://www.instagram.com/michalfic/
https://www.facebook.com/michal.fic.10

Nebo navštivte profil autora v naší galerii:
https://fotografie-obrazy.cz/author/fic-michal

© Tereza Boehmová

Naši spokojení zákazníci mluví o spolupráci s PICTOARTem

Přečtěte si všechna doporučení