Veronika Souralová
Fotografka, Ředitelka Czceh Photo

Veronika Souralová je nejen česká fotografka a spisovatelka, ale také ředitelka společnosti Czech Photo a spoluorganizátorka hlavních fotosoutěží a mnohých výstav v České republice. V roce 2016 se spolu se svým mužem Marcelem Souralem (společnost Trigema) pustili do odvážného projektu zvelebování okolí Nových Butovic a založili zde také multižánrové centrum pro fotografy Czech Photo Center. Veronika je obdivuhodná žena, kterou vždy moc rádi osobně potkáváme, protože málokdo je – v jejím postavení – tak milý, vstřícný, přirozený a přitom vždy profesionální. Ve společnosti Pictoart si velmi vážíme dlouholetého osobního přátelství s Veronikou i jejím mužem, ale i partnerství a spolupráce v rámci výroby předních českých výstav, jako jsou Czech Press Photo nebo Czech Nature Photo.

 

Více o Veronice Souralové si můžete přečíst například zde

 • PICTOART: Poslední dva roky byly velmi těžké pro umělce – malíře, výtvarníky, kurátory i fotografy, ale i pro tiskárny a rámařství, většina velkých akcí se rušila, byly omezené počty návštěv na výstavách a lidé seděli většinou spíše doma. Jak jste tuto obtížnou dobu zvládla a co bylo nejtěžší nebo naopak vás někam posunulo v tvorbě či jinak?
  Dělat výstavy v době pandemie byla jobovka. Nikdo nevěděl, zda, kdy a jak dlouho výstavy budou otevřené nebo se ze dne na den zavíraly. My jsme do práce chodili a jeli dle výstavního plánu, ale také se stalo, že výstavu nikdo za celou dobu konání ani nemohl navštívit. O to víc jsme se orientovali na on-line a vše do něj překlápěli. Ve finále naše výstavy vidělo více lidí než kolik by jich osobně do galerie přišlo. Ale rozhodně bychom jen takto výstavy dlouhodobě dělat nechtěli…
 • PICTOART: Na jakém projektu aktuálně pracujete?
  Do konce května běží v Národním muzeu naše stěžejní výstava Czech Press Photo 2021. V galerii Czech Photo Centre mohou návštěvníci vidět výstavu Cimrmani Petra Hechta, rozbíhá se nám soutěž pro fotografy přírody Czech Nature Photo a pro děti a mládež Czech Photo Junior. A plno dalších projektů.
 • PICTOART: Mohu se zeptat, jak spolupráce s Pictoartem/Pictoprintem začala? Kde a jak jste se o nás dozvěděla?
  S Radkem Mikulášem, ředitelem Pictoartu, se známe již dlouhá léta. Dokonce jsme původně plánovali, že Pictoart bude mít sídlo u nás v galerii, aby byl blíže fotografům. To nakonec sice neklaplo, ale naše spolupráce od té doby – to znamená již 6 let, skvěle běží. 
  Jsem také moc ráda, že právě Pictoart dlouhodobě tiskne celou výstavu k soutěži Czech Press Photo a navíc sponzoruje výstavu vítězi Grantu Prahy, kterého vybírá Primátor Prahy. Aktuálně výstavu můžete vidět v krásných prostorech Národního muzea.
 • PICTOART: Jaké produkty u nás nejčastěji nakupujete a jak je využíváte?
  Tisk fotografií, rámování , řezanou grafiku, velkoformátové polepy, tapety… 
 • PICTOART: Je něco, co vám jinde třeba nenabídli a u Pictoartu/Pictoprintu jste to našla?
  Kvalitní velkoformátové tisky.A pokud jsme něco potřebovali vytisknout přes noc, tak to ráno bylo 😊
 • PICTOART: Kdybyste mohla, doporučila byste naši společnost dalším umělcům?
  Určitě ano.  Vždy jsme se setkali s nadstandardním osobním přístupem, rychlou a precizní realizací, časovou flexibilitou.  A pokud jsme měli nějakou zapeklitou akutní situaci, vždy ji Pictoart vyřešil…
 • PICTOART: Moc děkujeme za rozhovor i milá slova na naši adresu a těšíme se na další spolupráci!

Profesní web:
www.czechphoto.org
https://www.instagram.com/czechphotocz/

Sociální sítě:
https://www.facebook.com/veronika.souralova.7
https://www.instagram.com/veronikasouralova/

 

 

 

©Tereza Boehmová

 

 

Naši spokojení zákazníci mluví o spolupráci s PICTOARTem

Přečtěte si všechna doporučení