Vladimír Čech ml.
Fotograf, Vítěz Wildlife Photo 2018

Fotograf divoké přírody a zvířat s obrovskou vášní pro kočkovité šelmy všeho druhu i velikosti – to se o fotografovi Vladimíru Čechovi, který vystavuje doma i v zahraničí a nasbíral ocenění v řadě mezinárodních fotografických soutěží, dočtete na jeho webu www.vladimircechml.cz.

 • PICTOART: Poslední dva roky byly velmi těžké pro umělce – malíře, výtvarníky, kurátory i fotografy, ale i pro tiskárny a rámařství, většina velkých akcí se rušila, byly omezené počty návštěv na výstavách a lidé seděli většinou spíše doma. Jak jste tuto obtížnou dobu zvládl a co bylo nejtěžší nebo naopak vás někam posunulo v tvorbě či jinak?
  Pokud bych se živil jen focením, pak by má odpověď pravděpodobně byla „nezvládl“, ale asi nepřekvapím odpovědí, že mi tohle období (stejně jako téměř každému) výrazně zkomplikovalo život. Poslední roky tvorbu zaměřuji na dlouhodobé projekty, propojené s ochranou přírody po celém světě. Dost výrazně mě zasáhla nemožnost cestování a prakticky jakéhokoliv plánování – cesty jsem musel přesouvat (a rozhodně ne jednou) i kompletně rušit, což poznamenalo jak mou chuť do další práce, tak i peněženku. A kam mě to posunulo? Asi se ze mě stal ještě větší „asociál“ než jsem byl… 
 • PICTOART: Na jakém projektu aktuálně pracujete?
  Sumatra – kriticky ohrožená – pruhovaná – kočkovitá – šelma – krycí název „Projekt Harimau“ … a nesmím zapomenout ani na neustále se rozvíjející dokumentování kočky divoké v Doupovských horách!
 • PICTOART: Mohu se zeptat, jak spolupráce s Pictoartem/Pictoprintem začala? Kde a jak jste se o nás dozvěděl?
  V CPCčku (Czech Photo Center), během porotcování soutěže Czech Nature Photo 2020 a doprovodné výstavy, kterou jste tiskli vy. Dostal jsem na vás vřelé doporučení od organizátorů.
 • PICTOART: Jaké produkty u nás nejčastěji nakupujete a jak je využíváte?
  V 99% jsou to zakázkové tisky/obrazy pro zájemce o mé fotografie. To jedno procento je ale s vykřičníkem, protože první obrazy jsem si nechával dělat pro své nově vznikající studio a to byly obří tisky … parádní práce, která mi dělá osobně pořád velkou radost a je inspirací pro každou návštěvu studia a tak trochu „háčkem“ na potenciální novou klientelu.
 • PICTOART: Je něco, co vám jinde třeba nenabídli a u Pictoartu/Pictoprintu jste to našel?
  Našel jsem kvalitně odvedenou práci bez nejmenších chybiček a žádné „reklamace“.
 • PICTOART: Kdybyste mohl, doporučil byste naši společnost dalším umělcům a proč?
  Největší důvod „proč“ jsem uvedl v předchozí odpovědi. Takže ano, doporučil (a doporučuju) Vás dál a věřím, že se na tom nic nezmění.
 • PICTOART: Moc děkujeme za rozhovor i milá slova na naši adresu a těšíme se na další spolupráci!

Více informací o tomto velmi zajímavém fotografovi najdete zde:
https://www.vladimircechml.cz/biografie/
www.vladimircechml.cz,

Můžete ho sledovat také na sociálních sítích:
www.facebook.com/VladimirCechJr
www.instagram.com/vladimir_cech_jr/

Nebo navštivte profil autora v naší galerii:
https://fotografie-obrazy.cz/author/cech-vladimir

© Tereza Boehmová

Naši spokojení zákazníci mluví o spolupráci s PICTOARTem

Přečtěte si všechna doporučení