Walter Peña
malíř

Walter Peña pochází z Venezuely, ale v Praze žije už 5 let. Vystudoval pedagogickou univerzitu v Méridě ve Venezuele a pracoval více než 7 let jako učitel tělesné výchovy a sportu v Salesiánské střední škole Don Bosco. Malbě se ale věnuje už od mládí a minulý rok se zúčastnil i Open Art Festivalu, kde poprvé vystavoval svá díla v Česku. Následně začal prodávat díla při výstavách a samozřejmě i na e-shopu: www.walterpena.cz. Tento týden, v úterý 12.4.  Walter Peña vystavuje svoje obrazy ve Vinárně Barriquáda, kde proběhne vernisáž spojená s degustací vín. Více informací o akci ZDE

 • PICTOART: Poslední dva roky byly velmi těžké pro umělce – malíře, výtvarníky, kurátory i fotografy, ale i pro tiskárny a rámařství, většina velkých akcí se rušila, byly omezené počty návštěv na výstavách a lidé seděli většinou spíše doma. Jak jste tuto obtížnou dobu zvládl a co bylo nejtěžší nebo naopak vás někam posunulo v tvorbě či jinak?
  Období Covidu jistě přesunulo působení umělců z offline do online světa a bylo tomu tak i u mě. Využil jsem tento čas na práci v ateliéru a na přípravu  e-shopu, který jsem nedávno spustil. Maluju nové obrazy olejem, akrylem a kávou a kakaem. Nyní je možné vidět v kavárně Dabov, Galerii V-Atelier a ve vinárně Barriqádu a na podzim budou i v Galerii 14 a na Open Art Festivalu 2022. 
 • PICTOART: Na jakém projektu aktuálně pracujete?
  Čerpám novou inspiraci z Latinské Ameriky, ale také z České republiky, kterou se snažíme s rodinou více poznávat během našich výletů. Cestování máme rádi a spolu s manželkou jsme také strávilI rok na projektu EVS z programu Erasmus + na Sardinii, V ItáliI, kde jsme se také poznali – byli jsme kolegové v práci. Manželka pochází z Bulharska, ale více než 25 let bydlí v Praze, proto jsme se zde usadili i s naším jednoročním synem.
 • PICTOART: Mohu se zeptat, jak spolupráce s Pictoartem/Pictoprintem začala? Kde a jak jste se o nás dozvěděl?
  O Pictoartu jsem se dozvěděl od výtvarníka Eoghana (Eoghanart.com), který mi doporučil právě Pictoart, se kterým měl velmi dobré zkušenosti. Spojil jsem se s panem Radkem Mikulášem, který byl velmi ochotný a ve velmi krátkém čase mi naskenoval mé první obrazy. Vyzkoušel jsem i tisk reprodukcí na plátně a na papíře a byl jsem velmi spokojený s kvalitou. Od té doby si necháváme vizitky, pohlednice s mými obrazy a obrazy vytištěné na akrylovém skle zpracovat právě v Pictoartu.
 • PICTOART: Jaké produkty a služby si u nás nejčastěji objednávate?
  Skenování obrazů, tisk reprodukcí na plátně a na papíře, vytváření pohlednic s mými obrazy, tisk obrazů na akrylovém skle, vizitky a do budoucna plánujeme i kalendáře.
 • PICTOART: Je něco, co vám jinde třeba nenabídli a u Pictoartu/Pictoprintu jste to našel?
  U Pictoartu najdu vždy výbornou kvalitu za dobrou cenu, odbornou radu, vstřícnost a rychlost tisku.
 • PICTOART: Kdybyste mohl, doporučil byste naši společnost dalším umělcům?
  Pictoart rád doporučuju dalším umělcům a známým, které hledají kvalitní tisk za rozumnou cenu spojenou s profesionalitou.
 • PICTOART: Moc děkujeme za rozhovor i milá slova na naši adresu a těšíme se na další spolupráci!

Profesní web:
www.walterpena.cz

Sociální sítě:

FB page: https://www.facebook.com/walter.portfolio

Instagram: https://www.instagram.com/walter.portfolio/

Další podrobnější rozhovor s malířem Walterem Peňou si můžete přečíst zde: 

Walter Peña: Mezi mými přáteli v Česku a ve Venezuele nevnímám velký rozdíl

©Tereza Boehmová

Naši spokojení zákazníci mluví o spolupráci s PICTOARTem

Přečtěte si všechna doporučení