• Minimální rozlišení6MPix (2000 x 3000 pixelů)
  Máte-li nižší kontaktujte nás
 • Doporučený Formát JPGkvalita 95-100, 8-bit, sRGB nebo Adobe RGB
 • Doporučený formát TIF Komprese LZW nebo ZIP, 16 bit, Adobe RGB
 • Max velikostOnline lze zpracovat soubory o max velikosti 150 MB. 
  Máte-li větší kontaktujte nás.
 • Max rozlišeníOnline lze zpracovat soubory o max délce hrany 10 000 pix. 
  Máte-li větší kontaktujte nás.
 • TipVždy nahrávejte nejlepší verzi fotografie, kterou máte, zvětšení ale nechte raději na nás.

Požadavky na zdrojová data

Abychom Vám mohli nabídnout maximální kvalitu výsledného fotoobrazu, potřebujeme od Vás data v kvalitě, která nám to umožní.

Rozlišní digitální fotografie je samozřejmě jednou z nejdůležitějších věcí. V případě fotoobrazu je hlavním parametrem, určujícím minimální rozlišení, pozorovací vzdálenost, tedy odstup pozorovatele od obrazu. Je zřejmé, že obraz 100 x 70 cm není určen na prohlížení ze vzdálenosti 50 cm. Obecně se za vhodnou pozorovací vzdálenost považuje délka diagonály obrazu. Tedy pro stránku A4, je to 36cm a pro obraz 100 x 70 cm je to 122 cm.

Výpočtem, kterým Vás opravdu nebudeme unavovat jsme určili jako minimální rozlišení fotografie 6 MegaPixelů. Tedy například fotografii o stranách 2000 x 3000 pixelů. Z té jsme schopni vyrobit obraz libovolných rozměrů. (Za předpokladu jeho pozorování podle výše uvedeného pravidla). Je dobré také pamatovat na kvalitu samotného souboru, pokud Vaši fotografii nahrajete přímo z fotooaparátu a necháte všechny korekce na nás, nemusíte dál číst. Pokud však fotografii upravujete v některém z oblíbených fotoeditorů a ukládáte ve formátu JPG, použijte vždy nejlepší možnou kvalitu (tedy s co nejnižší kompresí). Soubor bude sice o něco větší, ale výsledkem bude krásný čistý obraz bez zbytečných artefaktů, způsobených ztrátovou kompresí.

 

Technologie tisku fotografií

 1. Barevná kvalita pigmenty s vysokou hustotou vytvářejí syté modré a červené odstíny, a přesné, neutrální a tmavé odstíny
 2. Kontrola bíle a černé 4 šedé inkousty a vyspělý černobílý mód zajišťují dokonalou kontrolu tónu a odstínu černobílých tisků.
 3. Matný černý inkoust umožňuje tisk na vysoce kvalitní matná a akvarelová média se zachováním vysokého kontrastu a hlubokých černých tónů
 4. Barevná vyváženostprecizní šedá a barevné tóny bez nádechu
 5. Stabilita excelentní barevná stabilita a hladká gradace tónů mezi stíny a světly
 6. Konsistence metamerie je emilinována a díky tiskové hlavě Epson Micro Piezo  bude každý tisk jako originál
 7. Archivní kvalita tisky vydrží beze změny vystavené světlu, barevné až 75 let a černobílé více než 100 let (závisí na typu papíru)

STUDIO Professional

Pro tisk fotografií jsme zvolili technologii firmy Epson a systém STUDIO Professional, což je unikátní digitální zvětšovací systém, který nabízí jednoduchou výrobu velkoformátových fotografií, nátisků, plakátů a schémat v nejvyšší technické kvalitě. Nejnovější model velkoformátové tiskárny EPSON SureColor P10000,  který používá i PICTOART, byl navržen jako pomocník profesionálním fotografům a také pro trh s výtvarným uměním, kterému může nabídnout vysokorychlostní tisk živých výtisků ve věrných barvách. 


Barevný tisk bez kompromisů

Tiskárna k tisku používá sadu 10ti inkoustů UltraChrome PRO. Ta nabízí dokonalou škálu přirozeně vyhlížejících šedých tónů a hlavně možnost obsáhnout téměř celý barevný prostor AdobeRGB (předpokladá tisk na kvalitní lesklý barytový papír). Můžeme tedy tisknout fotografie, které nemají konkurenci v barevném podání a ostrosti. To nám umožňuje tisknout reprodukce uměleckých děl, k nerozeznání od originálů stejně jako živé a věrné fotografie.


Dokonalá černobílá fotografie

Čtyři hustoty černé a šedé barvy, zahrnující standardní fotografickou nebo matnou černou (jsou vybírány automaticky v závislosti na použitých médiích), vytvářejí neobyčejný černobílý výstup s vysokým kontrastním poměrem, dokonalý tónový rozsah, zdokonalené vyvážení šedé a navíc, tyto barvy se neslévají. Tato kombinace černých inkoustů také znamená, že výtisky nemají bronzování a vzhled jejich povrchu je jednotný, bez rozpoznatelného rozdílu mezi světlými a tmavými oblastmi. Kromě toho je snížena metamerie, což zajišťuje, že šedé tóny jsou konzistentní bez ohledu na to, pod jakým světelným zdrojem jsou prohlíženy.


Vždy přesná kalibrace

Naše tiskárna je profesionálně kalibrována. Díky tomu je zajištěna konzistentní, opakovatelná barevná přesnost při použití různých médií. Můžete se tedy spolehnout, že vytištěné fotografie budou vždy dokonale barevně věrné předloze. Aktuální ICC Profily můžete stáhnout u jednotlivých medií.

 

Moderní rámování

PICTOART je první online rámařství, které nabízí více než 350 různých nejoblíbenějších rámu značky Nielsen a Lira.
Nielsen je již 25 let celosvětovou jedničkou ve výrobě hliníkových profilů pro rámování. 
Řadu hliníkových profilů doplnujě i řada klasických profilů dřevěných rovněž značky Nielsen.

Lira je český výrobce rámu s dlouhou tradicí. V jejich portfoliu najdete nepřeberné množství klasických, zlacených i ručně dokončovaných dřevěných rámů.

PICTOART pro Vás vybral takové rámy, které se svojí jednoduchostí a nadčasovostí ideálně hodí k rámování fotografií a grafik.
S výběrem podle materiálu, profilu, velikosti, ceny nebo barvy Vám pomůže jednoduchý vyhledávací formulář, který je k dispozici přímo při vytváření návrhu.